26
بهمن

چراغ دانلایت

چراغ دانلایت

چراغ دانلایت نوری همه کاره است که برای استفاده های مختلف انتخاب مناسبی است. این چراغ درون سقف قرار می گیرد و نور را به صورت پرتوهای باریکی به سمت پایین ساطع می کند. از انواع مختلف دانلایت برای تامین نور در طراحی فضای داخلی با کاربری های مختلف استفاده می شود. هنگامی که این چراغ ها روشن می شود، گویی نور از منافذ و سوراخ های سقف به بیرون ساطع می شود. زیبایی منحصر به فردی که این چراغ ها به فضای داخلی می بخشد باعث محبوبیت بیش از اندازه آن شده است. از چراغ دانلایت با نام های recessed، pot light، light و can light نیز استفاده می شود. همچنین از این چراغ ها در ایران با عنوان چراغ هالوژن و چراغ یا لامپ های سقفی توکار نیز یاد می شود.

محبوبیت چراغ دانلایت

از مهمترین احساس ها در ارتباط با محیط و انتقال احساسات متفاوت به مغز انسان، حس بینایی است. انسان ها همیشه، هـم بـر محیـط پیرامـون خـود تأثیـر میگـذارند و هـم از شـرایط و متغییرهـای محیطـی اطـراف خـود تأثیــر می پذیــرند. نور در سلامت جسم و روح انسان ها و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر تاثیر بسیاری دارد زیرا آنچه از طریق حس بینایی در خودآگاه مشاهده می شود به ناخودآگاه ذهن ما میرود و برداشت ها و احساسات مارا تشکیل می دهد، اثرش  بر روح و روان ما قابل درک است.

زندگی ما بدون وجود نور ممکن نیست و به هیچ وجه نمی‌توانیم منکر تاثیر نور بر زندگی روزمره‌مان بشویم نورپردازی حرفه ما است اما شما مستقل از حیطه شغلی تان، نمی‌توانید تاثیر نور بر زندگی تان را انکار کنید. بنابراین افراد از متخصصان نورپردازی و طراحان داخلی کمک می گیرند تا جو مناسب را در خانه، رستوران، سالن‌ها ، فروشگاه‌های محلی و… متناسب با کابری آنها ایجاد کنند. امروزه چراغ های دانلایت موردتوجه بسیاری از افراد برای نورپردازی قرار گرفته است. از ویژگی های عالی این چراغ ها خسته نشدن چشم در طولانی مدت است.

انواع چراغ دانلایت

تمام دانلایت ها از نظر ظاهری به صورت گرد هستند، با این حال انواع مختلفی از دانلایت وجود دارد که می توانید از میانشان انتخاب کنید. در درجه اول تفاوت در جنس لامپی است که استفاده می شود جنس‌های مختلفی از این لامپ در بازار به فروش می‌رسد. در حال حاضر معمول ترین لامپی که در چراغ‌های دانلایت استفاده می‌شود، لامپ هالوژنی است. لامپ‌های CFL (لامپ‌های فلورسنت فشرده یا همان لامپ کم‌مصرف) و لامپ‌های LED هم دارای محبوبیت در بین خریداران هستند.
میزان نوردهی در این چراغ‌ها بستگی به نوع لامپی دارد که در فضای داخلی از آن استفاده می‌کنید. برای چراغ های دانلایت معمولا از لامپ‌های ۷۵ تا ۱۰۰ وات استفاده می‌کنند. این چراغ‌ها، گاهی می‌توانند از لامپ ۱۵۰ وات هم پشتیبانی کنند.
چراغ های دانلایت ۱ یا ۲ اینچی جایگزین خوبی برای چراغ های ۶ یا ۸ اینچی هستند. چراغ های ۶ یا ۸ اینچی در دهه‌های گذشته کارایی بیشتری داشتند. بسیاری، سبک سقف‌های شلوغ و نا‌مرتب با لامپ‌های ۱ و ۲ اینچی را بیشتر می‌پسندند.
بعضی از چراغ‌های دانلایت‌ دیمر دارند. یعنی به شما این قابلیت را می‌دهد که نورشان را تنظیم کنید. این چراغ‌ها، می‌توانند انتخابی هوشمندانه برای مکان هایی باشد که می‌خواهید با حس‌و‌حال فضا بازی شود.

فاصله گذاری چراغ های دانلایت

رعایت فاصله‌گذاری در چراغ‌های دانلایت باعث زیبایی فضای داخلی می شود. می‌توانید با رعایت فاصله گذاری مناسب ، فضای دلنشین‌تری برای خود داشته باشید. برای شروع بهتر است به اندازه ۶۰ سانتی‌متر از دیوارها فاصله بگیرید. فضای سقف را به دو یا چند قسمت تقسیم کنید. سپس با فاصله‌ای مناسب محل قرارگرفتن لامپ‌ها را مشخص کنید. مراقب باشید که لامپ‌ها خیلی به‌همدیگر نزدیک یا دور نباشند و باعث ایجاد سایه‌ نشود. می‌توانید این کار را برای کل فضای سقف اعمال کنید. رعایت کردن همین نکات ساده در نهایت در نتیجه نورپردازی تأثیر بسیارزیادی دارد

اجزا دانلایت ها

چراغ دانلایت از بدنه اصلی، دهانه و قاب تشکیل می‌شود. بدنه یا محفظه اصلی، قطعه‌ای است که در سقف واقع می شود. دهانه یا قالب، بخش دیگر لامپ‌هاست که درون بدنه اصلی جا می گیرد. قاب، بیرونی‌ترین قسمت لامپ است. این بخش، محفظه‌ای است که اجزای درونی لامپ را می‌پوشاند. بعضی از چراغ‌های دانلایت ترانسفورماتور (کنترل کننده) هم دارند.. ترانسفورماتور ، ولتاژ ورودی را به حد مجاز می‌رساند تا لامپ ایمن بماند. در کناره این چراغ‌ها گیره‌هایی وجود دارد. این گیره‌ها به‌ راحتی در محل نصب چراغ قرار می‌گیرد تا از افتادن آن جلوگیری کند.

ویژگی چراغ های دانلایت LED آریانور

·         پروفیل آلومینیوم دایکست

·         زهوار آلومینیوم اکستروژن

·         رفلکتور آلومینیوم آنودایز

·         دیفیوزر اکریلیک شفاف

·         درایور الکترونیکی جریان ثابت

·         ثبات شار نوری

·         طریقه نصب: توکار

 

مزیت دانلایت های آریانور

دانلایت ها یک انتخاب عالی برای نورپردازی خانه شما است. زیرا از آنها در هر نقطه از منزل مثل اتاق نشیمن، اتاق خواب، حمام، آشپزخانه، و یا حتی زیر کابینت آشپزخانه می تواند استقاده و نصب کرد. چراغ های دانلایت از نظر مقدار و نوع نوری که ارائه می دهد بسیار قابل انعطاف هستند. مثلا ، آنها برای استفاده به عنوان نورپردازی کاری، که در آن شما به مقدار زیادی نور نیاز دارید کاملاً مناسب هستند. علاوه بر آن، برای نورپردازی محیطی نیز مناسب هستند. چراغ های دانلایت بسیارزیبا هستند! مخصوصا اگر شما نمی خواهید از چراغ آویز یا یک چراغ بزرگ در اتاق خود استفاده کنید دانلایت ها به عنوان گزینه ای تمیز، انتخاب مناسب تری هستند.

مزایای دانلایت های آریانور

 • طراحی زیبا
 • مصرف انرژی کم
 • نوردهی مناسب و بالا
 • دارای گارانتی 3 ساله
 • مقاوم در برابر ضربه
 • بدون اشعه های مخرب
 • ثبات شارنوری در طول زمان
 • بدون نیاز به سرویس
 • شاخص نمود رنگ بیش از 80
 • مجهز به درایور الکتریکی
 • بهترین انتخاب برای کاربری های مختلف