02
بهمن

بازی دیوار نوری

دیوار نوری

 

معرفی دیوار نوری

 

دیوار نوری یا wall reaction wall از چند پیکسل نوری طراحی شده که به صورت یک ماتریس 12*5 در نظر گرفته شده است. کاربر قبل از شروع بازی، سطح بازی که به سه سطح ساده، متوسط و دشوار تقسیم بندی شده است را می تواند انتخاب کند. تفاوت این سه سطح در سرعت روشن شدن پیکسل ها می باشد و زمان لمس کردن پیکسل ها کوتاه تر می شود و در نتیجه کاربر به سرعت عمل بیشتری نیاز دارد. اگر پیکسل در زمان مشخص لمس نشود کاربر بازنده می شود. آپشن دیگر این دستگاه، انتخاب بازی به صورت تک نفره، دو نفره و همچنین سطح کودکان می باشد. که در سطح کودکان فقط پیکسل ها پایین دستگاه به صورت اتفاقی روشن می شوند، تا کودکان هم بتوانند لذت و هیجان بازی را تجربه کنند.در کنار این دستگاه تابلویی وجود دارد که امتیاز بازی را نشان میدهد و در صورت تمایل میتوان امتیازات را به صورت برگه به کاربر تقدیم کرد تا با ارائه آن به مراکز مشخص شده، جوایز پیش بینی شده برای شهروندان را به آنها تقدیم نمود. این دستگاه در ابعاد مختلف با توجه به نیاز کارفرما قابل تولید می باشد.

بازی دیوار نوری
بازی مهیج دیوار نوری، تقویت عصب، عضله و تمرکز

کاربرد و مزایا

 

در این بازی از پالس های نور ، برای برانگیختن حرکات هدفمند استفاده شده است و برنامه های آموزشی متفاوت را به کاربران ارائه می دهد که زمان واکنش، هماهنگی و تحرک را بهبود می بخشد. انتخاب برنامه های متفاوت برای همه سنین، با هر میزان از توانایی از مزیت های این دستگاه می باشد. و در نهایت این دستگاه را به بازی واکنش عصب و عضله تبدیل می کند. از این دستگاه می توان در باشگاه های ورزشی، در بازار پزشکی برای مراکزتوانبخشی و سلامت ، مراکز تفریحی و… استفاده نمود.

نمونه اجرایی

 

برای اولین بار در ایران بازی wall reaction wall (دیوار نوری) در چهارراه گلستان مشهد، به درخواست شهرداری محترم منطقه 1 مشهد مقدس، توسط تیم آریانور گستر طراحی، برنامه نویسی واجرا شد.