مشاوره نورپردازی آریانور
10
تیر

مشاوره نورپردازی

یک مشاوره نورپردازی چگونه به ما کمک می کند؟

باتوجه به اینکه یکی از با اهمیت ترین قسمت های یک ساختمان، نورپردازی آن است. برای داشتن یک نورپردازی درست در ساختمان خود باید از یک مشاوره استاندارد استفاده کنید. مشاوره نورپردازی در این مواقع بسیار کارآمد است. جالب است که نورپردازی ساختمان دارای انواع مختلفی است. که هر کدام از آن ها دارای قواعد و قانون اصولی و ساختاری مرتبط با خود است.

مشاوره طراحی نورپردازی برای افراد دارای مزایای زیادی است. در مراحل مختلف نورپردازی  نکته ها و جزئیاتی وجود دارد که توجه نکردن به آن ها اختلالاتی را ایجاد می کند. به همین دلیل کمک گرفتن از یک مشاوره نورپردازی حرفه ای این فرایند را برای شما آسان خواهد کرد. مشاوره نورپردازی نمای ساختمان  و یا مکان مورد نظرتان ، این امکان را می دهد؛ تا در نقاط و مکان های مختلف موجود در ساختمان ، خانه ، استخر و… خود که برای نورپردازی ایده آل هستند را شناسایی کرده و به آن ها بپردازید.

به علاوه استفاده از یک مشاوره در نورپردازی صحیح به شما کمک  می کند. در ادامه نیز از مصرف برق صرفه جویی کنید و هزینه های مربوطه را کاهش دهید. به همین علت بهتر است تا از یک تیم حرفه ای مشاوره نورپردازی باتجربه بالا کمک بگیرید.

چرا مشاوره نورپردازی اهمیت دارد؟

طراحی ساختمان و نورپردازی ارتباط عمیقی با یکدیگر دارند.  طراح نورپردازی بر اساس معماری محیط ایده می دهد و همه موارد مربوطه را در طراحی ساختمان در نظر می گیرد. و نظر نهایی خود را انتقال می دهد. به همین علت هر دو در یک گروه قرار می گیرند. مثلا نورپردازی ساختمان با کاربری تجاری با نورپردازی فضای مسکونی یا اداری  متفاوت است.

این تفاوت در انتخاب نوع چراغ، رنگ و توان نور تاثیرگذار است و در صورتی که شما مسیر درستی را انتخاب نکنید ،  ناچار به تحمل آسیب های جبران ناپذیری در کوتاه مدت و یا بلند مدت هستید. مشاور نورپردازی برطبق گزارش ها و دانشی که دارد می گوید؛ از چه نوع چراغ هایی در فضاهایی با کاربری مختلف باید استفاده کرد. از کدام چراغ ها در محیط آشپزخانه استفاده کنیم بهتر است؟ اتاق کار چه نوری و میزانی بر اساس متراژ اتاق نیاز دارد؟

حتما متوجه شده اید که طراحی و مشاوره نورپردازی یک حرفه و هنر است و برای گرفتن نتیجه بهتر، حتما پیش از اجرای نورپردازی با متخصصین مرتبط در این حوزه مشورت کنید.

نورپردازی ساختمان

نورپردازی ساختمان شامل نورپردازی نما بیرونی ساختمان و نورپردازی داخلی ساختمان است . روشنایی هدفمند زیبایی بنا را بیشتر می کند. هماهنگ بودن رنگ نورها و متریال ها نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. همچنین توجه به این نکته نیز ضروری است که کدام جنبه معماری باید مورد تاکید قرار گیرد.

از دیگر ضوابطی که در مورد طراحی نورپردازی نمای ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد، هماهنگی با محیط اطراف و آرایش دیواره های صاف و یکدست در تناسب با ابنیه مجاور است. بر خلاف آن در روشنایی داخلی دیوارها و سقف نقش اساسی را در نورپردازی اجرا می کنند، در حالی که، خارج از منزل، نماد ها، ستون های خطی و  اشکال معماری تمام نور را به خود جذب می کنند که با برجسته کردن این نماد ها معماری را زیباتر و شکیل تر نمایش دهند. به همین علت روشنایی و نورپردازی نما ساختمان نیاز به توجه ویژه دارد و ضروری است. که چگونگی معیارهای عملی و زیبایی شناختی را در نورپردازی نما بدانیم.

همچنین  استفاده از نورهای مخفی، در طراحی داخلی آپارتمان‌ها امروزه بسیار رایج است. ‌‌نورپردازی داخلی ساختمان یکی از مهمترین نکاتی است. که در طراحی داخلی منازل و خانه‌های مسکونی باید به آن دقت نمود. و معماران برجسته و حرفه ای به هیچ عنوان از این موضوع غافل نیستند.

چگونه یک روشنایی خوب به مردم کمک می کند؟

پژوهش های علمی بسیاری در این مورد که چگونه یک طراحی مناسب نورپردازی بر تصمیم افراد در بسیاری از جنبه‌های زندگی تأثیر می گذارد، وجود دارد. تاثیر بر روی فروش ، بهره‌وری و بازدهی بالا در فضاهای اداری ،آسایش و راحتی و تاثیر بر روی یادگیری دانش آموزان از جمله آنهاست. با توجه به اینکه توانایی فنی در این بخش اهمیت بسیای دارد ، یک مشاوره نورپردازی خوب این امکان را دارد که از محصولات در جای درست خود استفاده کند.

تفاوت بین یک طراحی نورپردازی خوب و یک طراحی نورپردازی عالی در این است که آیا طراح نورپرداز می‌تواند به مقصود معمار پی ببرد؟ در صورتی که مهارت‌ و خلاقیت را کنار بگذاریم، بزرگترین نگرانی استفاده از مشاوره روشنایی، هزینه است. پاسخ این سوال که چرا باید هزینه خدمات نورپردازی را بپردازیم، همواره وجود دارد و حقیقت این است که مردم تصور می کنند افراد غیر متخصص همان کار را می توانند انجام دهند.

در یک پروژه ساخت و ساز همه چیز قابل اندازه گیری است، و این در حالی‌است که استفاده از طراح نورپرداز هزینه دارد و ارزشی که می‌تواند؛ برای پروژه به ارمغان آورد، قابل اندازه گیری نیست. علاوه بر آن تیم آریانور آماده همکاری با شما عزیزان و ارائه مشاوره رایگان برای پروژه های نورپردازی است.

مشاوره نورپردازی آریانورگستر

در فرایند نورپردازی  جزئیات و نکته های زیادی وجود دارد. که توجه نکردن به هرکدام از آن ها به راحتی اختلالاتی را ایجاد می کند. به همین علت استفاده از مشاور نورپردازی حرفه ای می تواند این فرایند را برای شما بسیار آسان تر کند. مشاوره نورپردازی نمای داخلی و خارجی مورد نظر شما، این را ممکن می سازد تا بتوانید نقاط و مکان های مختلف موجود در ساختمان ، نما، خانه ، استخر و… خود که برای نورپردازی ایده آل هستند را شناسایی کرده و به آن ها بپردازید.

همچنین استفاده از یک مشاوره  در نورپردازی مناسب می تواند به شما کمک کند تا در ادامه نیز در مصرف برق صرفه جویی کنید و هزینه های مرتبط را کاهش دهید. به همین سبب بهتر است تا از یک گروه مشاوره نورپردازی مناسب و با تجربه بالا کمک بگیرید.یکی از فعالیت هایی که تیم نورپردازی آریانورگستر، با حضور مهندسان خود به صورت حرفه ای انجام می دهد، مشاوره نورپردازی است.

آریانورگستر با بیش از 15 سال تجربه در حوزه روشنایی با متخصصین خود در طراحی، مشاوره و اجرای نورپردازی، آماده همکاری با شما عزیزان برای ایجاد بهترین تجربه نورپردازی است. برای مشاوره با ما تماس بگیرید.